Emilie De Ravin Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Avril Lavigne

YazarMesaj
gökniL_cLaire

gökniL_cLaire

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Avril Lavigne   Avril Lavigne EmptyCuma Tem. 11, 2008 11:50 pm

avril in bazı avatar ve gifleri:
Avril Lavigne 779zh2

Avril Lavigne 827hs4

Avril Lavigne 834ua7

Avril Lavigne 844fi7

Avril Lavigne 845jd4

Avril Lavigne 846nk4

Avril Lavigne 847nm3

Avril Lavigne 848ou2

Avril Lavigne 849fh0

Avril Lavigne 850ts0

Avril Lavigne 850ts0

Avril Lavigne 852ky8

Avril Lavigne 853sv1

Avril Lavigne 854no9

Avril Lavigne 855rn1

Avril Lavigne 856hw0

Avril Lavigne 856hw0

Avril Lavigne 858hc3

Avril Lavigne 859ix9

Avril Lavigne 859ix9

Avril Lavigne 860kc6

Avril Lavigne 862te1

Avril Lavigne 863yx1

Avril Lavigne 864ha2

Avril Lavigne 865yq9

Avril Lavigne 866mm7

Avril Lavigne 870oj9

Avril Lavigne 491nx6

Avril Lavigne 002
Avril Lavigne 07
Avril Lavigne 5200186
Avril Lavigne Av
Avril Lavigne Av01
Avril Lavigne Av02
Avril Lavigne Av03
Avril Lavigne Av3
Avril Lavigne 410272ex0

Avril Lavigne 1335400jd4

Avril Lavigne 2862krpa61qw0zh3

Avril Lavigne Aal3gl7

Avril Lavigne Aniavatargf11jb5

Avril Lavigne Hewasnt3we5

Avril Lavigne Hewasnt4jg3
http://avrillavignewhibley.realbb.net
gökniL_cLaire

gökniL_cLaire

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Geri: Avril Lavigne   Avril Lavigne EmptyCuma Tem. 11, 2008 11:54 pm

Avril Lavigne 2532
Avril Lavigne 2543
Avril Lavigne 2547
Avril Lavigne 2554
Avril Lavigne 2559
Avril Lavigne 2565
gökniL_cLaire

gökniL_cLaire

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Geri: Avril Lavigne   Avril Lavigne EmptyCuma Tem. 11, 2008 11:57 pm

Avril Lavigne Ablend888le5

Avril Lavigne 006af3
Avril Lavigne 006af3.bab330c734

Avril Lavigne Ablend891ox3

Avril Lavigne Avblend33fx5
Avril Lavigne Avblend33fx5.4f7eff23f8

Avril Lavigne Avblend63uz9

Avril Lavigne Avblend95qo5

Avril Lavigne Avblend151qf2

Avril Lavigne Avblend157fp0

Avril Lavigne Avrilfc1

Avril Lavigne Avril3dg8
gökniL_cLaire

gökniL_cLaire

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Geri: Avril Lavigne   Avril Lavigne EmptyCuma Tem. 11, 2008 11:59 pm

Avril Lavigne Rttr9rt4et9

Avril Lavigne 2d2112a4df5qv3fk0

Avril Lavigne Imza120rchp8mj4nv6

Avril Lavigne Trtrbf9gp6pc9

Avril Lavigne Eryeteryhv1ys0fm1

Avril Lavigne Avrilimzabr3rw9

Avril Lavigne Ssco7

Avril Lavigne Avrillavigneqs7

Avril Lavigne 16lh2yb6
gökniL_cLaire

gökniL_cLaire

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Geri: Avril Lavigne   Avril Lavigne EmptyC.tesi Tem. 12, 2008 12:03 am

Avril Lavigne Avril14ct8
Avril Lavigne Avril14ct8.4eb96b1519
Avril Lavigne 023sz0
Avril Lavigne 023sz0.02eecc9e6b
Avril Lavigne 041iv4
Avril Lavigne 041iv4.97ba063b5b
Avril Lavigne 037ds6
Avril Lavigne 037ds6.9aa1741041
Avril Lavigne 035sr9
Avril Lavigne 035sr9.02a5906f90
Avril Lavigne 035rg8
Avril Lavigne 035rg8.34978dbce1
gökniL_cLaire

gökniL_cLaire

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Geri: Avril Lavigne   Avril Lavigne EmptyC.tesi Tem. 12, 2008 12:05 am

Punkçı bir patenci , dinamik bir ruh ve gerçek asi bir çocuk. 2 yaşında çok az çocuk vardır ki insanları sesiyle ve karakteriyle bu derece coşturabilsin. Küçük bir kasaba çocuğu , sınıfında bile sakin oturamayan ama kendini göstermek için yeterli güvene sahip ve sadece kendi başına New York'a ve Los Angelas'a kadar şarkılarını duyurabilmişti. Daha 17 yaşındayken şöhreti yakalamak için hep önlerde ve hep canlı bir çocuktu ve yine tek başınaydı. " Dışarı çıkıyorum ve sadece kendim olmaya çalışıyorum. Ne hissediyorsam onu yazıyorum ve başkalarının ne düşündüğü beni hiç ilgilendirmiyor" diye konuşuyor Avril. "Hissettiğim gibi giyineceğim , hissettiğim gibi davranacağım ve hissettiğim gibi şarkı söyleyeceğim"

Avril ilk single Cd'sinde "Let Go" gerçek bir lirik sitilde olması gerektiği gibi yüksek tonajlarda vokaller ve kristal-kesin sesler kullanmıştır. "Anything But Ordinary" kişiliklere , öz benliklere seslenen bir yapıttı. "Complicated" şarkısı ise gitar eşliğinde oluşturulmuş basit bir besteydi ve "Anything But Ordinary" dinleyenlerini daha da derinlere yöneltti. "I'm with you" şarkısı Avril'in insancıl ve merhametli yönlerini yansıtmaktadır. Fakat "Loosing Grip" ve "Unwanted" şarkıları kişiliğinde saklı kalmış yenilginin ve reddedilmişliğin getirdiği tüm çığlıkları yansıtır. Avril'in hayat hakkındaki tecrübelerini anlatan şarkı ise "My World" ve metafarik "Mobile" yapıtlarıdır. Avril "Rüyalarımı gerçekleştirmek için bu kuşkulu yola çıktım. Bütün yerlerin üzerindeyim sanki. Bir oradayım bir burada. Her gün farklı yollardan geçiyorum" diye konuşuyor. "Bu benim yaşam sitilim , normal bir yaşam istemezdim. O zaman sıkılırdım."

Görülüyor ki ; Avril böyle bit vahşet için yaratılmış. Hep ilginin odak noktası olmayı isteyen küçük bir çocuk. Napanee , ontario gibi nüfusu 5.000 üzerinde olan bölgelerde çok kolaylıkla şöhreti yakalayacağı beliydi. " Bunun yapmak zorunda olduğum bir şey olduğunu biliyordum." diye konuşuyor Avril. "Küçük bir çocukken yatağımın ortasında oturup kendimi sahnede düşünüyordum , sesimin yükselebileceği kadar bağırıp çevremde binlerce insanın olduğunu hayal ederdim." Sessizce yatak odasından çıktı ve şarkılar söylemeye başladı. Onun için zaman ve mekanın önemi yoktu , kiliselerde İncil şarkıları söylemeye başladı , Festivallerde vokalcilik yaptı , toplantılarda yerel şarkılar söyledi ve zaman zaman yetenek yarışmalarına katıldı. Bütün bu çabalar Arista Records şirketinin onu keşfetmesine kadar yaptıklarıydı.

NYC'ye bir gezide , Avril Antonio LA Reid'in ilgisini çekti. Antonio "LA" Reid Avril'e Arista firmasıyla bir anlaşma yapmasına yardımcı oldu. Bundan sonra Avril Manhattan!a taşındı ve cingle CD'si üzerine çalışmalarına başladı. Bunu Avril'in yaratıcı çalışmaları takip etti. "Yazmayı çok seviyorum" diye konuşuyor Avril. "Gerçekten sıkıldığımı hissettiğimde ve başa çıkamayacağımı düşündüğümde hemen gitarıma koşuyorum. Gitarım çoğu zaman bana bir terapist gibi geliyor" diye ekliyor.

"New York" çalışması sırasında artık tamamen stüdyoda yaşamaya başladı fakat yaptığı çalışmalar başlangıçta başarı getirmedi. "Gerçekten çok yetenekli insanlarla çalışıyordum ama bunu hissedemiyordum. Yapılan bu çalışmalar gerçekte beni yansıtmıyordu." diye itiraf ediyor. "Ve sonra albümümün şarkı sözlerini başka insanların yazmasını istediler ama ben kendim yazmalıydım , kendi müziğimi kendim yazmalıydım. Bu dönemler gerçektende stresli zamanlardı. Fakat hiçbir zaman vazgeçmeyi düşünmedim." Bunun yerine Avril sahil kenarı bir yer seçti ve Los Angelas'a gitti. Los Angelas ona ihtiyacı olan ortamı sağladı.

Avril Las Angelas'da yapımcı Clif Magness'le tanıştı. "Ve tam aradığım adamı buldum" diye anlatıyor. Avril ; ekliyor "Tamamen birbirimize uyum sağladık çünkü sadece beni yönlendirdi, beni anladı ve bana kendi istediğimi yapma izni verdi. "Let Go" ve Magness şarkıları yavaş yavaş hayran kitlelerini arttırdı ve ünlü yapım şirketi Matrixle bir sözleşmeyi beraberinde getirdi. Sarah Mclachan , Dido , Coldplay ,Branaked Ladies ve Sun gibi ünlü müzisyenlerle çalışan Network Managment firmasıyla anlaştı.

Albüm tam olarak şöhreti yakalamadan Avril mutlu olamadı. "Geçen yıllarda gerçekten yazmayı öğrendim."Complicated" aslında özel bir insana yazılmış bir şarkı değildi. Temelde hayatı anlatıyordu , insan ilişliklerini ve birbirini aldatmalarını anlatıyordu" diye konuşuyor Avril. Şarkılarında biri "Losing Grip" eski erkek arkadaşlarından birine yazılmış bir şarkıydı. Bu konu hakkında Avril şöyle söylüyor ; "Eski erkek arkadaşlarımdan biriydi ve bana duygusal yönden istediğim hiçbir şey vermedi" Avril gülüyor ve ekliyor; "Şimdi bu benim için hiç de sorun değil.Onun sayesinde güzel bir şarkım oldu !"

Şimdi Avril'in albümü tamam ve sahneye çıkıp şarkılar söyleyip çalmak için sabırsızlanıyor. Erkeklerle skate yaparken çevresine bakıp gülümsüyor ve bu hali ile alay ediyor. Bu halinin çocukluğundan farklı olmadığını düşünüyor ve ekliyor ; "Her zaman yaramaz bir çocuktum ve sanırım hala öyleyim. Kışın hokey oynardım , yazları da basketbol. Erkeklerle oynamayı çok severdim."

Fakat Avril'in müziği hem bayanlara hem de erkeklere hitap edecek kapasitede ve birkaç maceracının dinleyebileceği müziğin de ötesinde bir yerlerde.Ve tüm insanlığa ulaşmayı hedefleyen bir yerlerde. "Dışarıda , onların yanında olmak için daha fazla sabrım kalmadı.Bütün dünyaya Rock'u dinletmek istiyorum. İnsanların, yaptığım müziğin gerçekliğine ,dürüstlüğüne ve gerçekten kalbimden geldiğine inanmalarını istiyorum.
gökniL_cLaire

gökniL_cLaire

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Geri: Avril Lavigne   Avril Lavigne EmptyC.tesi Tem. 12, 2008 12:06 am

-) Avrıl lisedeyken okuldan nefret edermis. Söylediğine göre diğer kızlar onu fazla ukala bulduklarından pek sevmez we aralarına almazlarmıs=)
-) Bir keresinde otelde cok fazla gürültü yaptığından otelden atılmıs =))

-) Avrıl hayatı boyunca hic gitar dersi almamıs we kendisi calmayı öğrenmis ve ilk sarkısını 12 yasında yazmıss (( way bee))

-) Avrılın burcu terazi.. we tam burcu olduğunu sölüyor.. tartısmalardan kacınıyor we yaratıcılığı sewiyor (( o da terazi işte ))

-) Fotoğraf çekimlerine giderken işi şansa bırakmamak icin kıyafetlerini yanında götürürmüs.. şanssızlığın genelde onu bulduğunu söylüyor.

-) Avrıl kendini kötü hissettiği morali bozuk olduğu zaman şarkı söyler gitarını tıngıdatırmıs.. bu ses onu rahatlatır cok hosuna gidermiss, onu rahatlatan tek sey olduğunu söylüyorr=)

-) Avrılın vicudunda 4 tane piercing war: biri göbek deliğinde, ikisi sol we bi tanesi de sağ kulağında, kücük bir süzgec o!!

-) Adı Sam olan cok sirin bi köpeği war

-) Yasama bakıs acısı söyle: ''İnsanların ne dediği beni ilgilendirmiyor. Sadece kendim olmaya calısıyorum. Yasamdan zewk almayı ve kendim olmayı sewiyorum''.Kendinden emin bir kız!!

-) Avrılın, Matt adında bir abisi ve Michelle adında bir kız kardesi war. O, her zaman ilgi odağı olmak isteyen ortanca kardes yani =)

Ünlü olmadan önce bi fast food restoranında calısıyormus ancak bu macera normal olarak kovulmayla son bulmus.. kendine en uygun seyin müzik ve sarkılar olduğunu söylüyor..

Avrılın göbek adı da Romana

Avrıl pizzaya bayılırmıs. Ama önce üzerindeki malzemeleri yermis. En sewdiği malzeme de zeytinmis. Türklük war heralde hamurunda!!

Avril Lavigne, 27 Eylül 1984'te Napanee adında, Canada'nın nüfusu 5000 civarında küçük bir kentinde dünyaya geldi. 14 yaşındayken annesi ona bir gitar aldığından beri kendi şarkılarını söylüyordu. Büyüdükçe Napanee'den sıkılmaya başladı, şarkılarını bir videoya kaydetti ve plak şirketlerine gönderdi. Bunu yaparken herhangi bir sonuç çıkmasını beklemiyordu, sadece şansını deniyordu. Bir süre sonra New York Records, ona bir demo yapması için şans tanıyacağını belirten bir mektup gönderdi ve Avril Napanee'den çıkmak için beklediği bilete kavuşmuş oldu. Bir gün stüdyoda çalışırken Arista Records'tan biri geldi, onu dinledi ve Arista'nın başkanıyla onu tanıştırmaya karar verdi, tanışmanın akabinde sözleşme imzalandı. İşte, yeteneğin şansla buluşmasının öyküsü.

Vakit kaybetmeden bir ekip kuruldu, ünlü hit şarkılara imza atmış Matrix grubu Avril için şarkı sözleri yazdı ve 2002 yılında Avril Lavigne, Let Go albümüyle çıkışını yaptı. Dünya çapında 14 milyon satan bu albümle bir çok ödül aldığı gibi, sekiz dalda da Grammy adaylığı elde etti Lavigne.

Bir anda yakaladığı şöhret başını döndürmedi. Evde, sokakta, alışverişte nasılsa sahneye de öyle çıkıyordu. Diğer starlar turneye çıkarken kostümleri ayrı bir tırla taşınırken, o her normal insan gibi kendisine bir valiz hazırlıyordu.

Büyük başarılar elde etmiş olmasına rağmen, Let Go oldukça yapay koşullarda üretilmiş, kendi müzik zevkini yansıtmaktan uzak bir albüm oldu Avril için. Başından beri o, kendi şarkılarını kendi yazmak ve bestelemek; pop kültürünün fabrikasyon üretim tarzından mümkün olduğunca uzak durmak istiyordu ama yaptığı yatırımı garantiye almak isteyen plak şirketi, albümün söz yazımı çalışmalarını büyük hitlere imza atmış Matrix grubuna emanet etti. Matrix grubunun elinden çıkan ve tam anlamıyla bir hit olan Complicated, bir iki satırı dışında Avril'i yansıtan bir şarkı olmadı ve Avril bu şarkıyı hiçbir zaman çok severek söylemedi.

Pink ve Christina Aguilera'nın ikinci ve daha kişisel albümleri için Linda Perry ile çalışmaları gibi Avril de ikinci albümü için kendisine akıl hocası olarak 1997'den bu yana üç albüm çıkarmış, Kanadalı şarkıcı, piyanist ve söz yazarı Chantal Kreviazuk'u seçti. Başlangıçta, birlikte bir düzine şarkı yazmak için sözleşmemişlerdi, fikir alışverişinde bulunmak üzere çıkılan bir kaç yemek iki üç hafta kadar süren şarkı sözü yazma seansına kendiliğinden dönüştü ve albümde yer alan beş şarkıyı birlikte yazdılar. "Bir anda kardeş gibi olduk" diyor Kreviazuk'la ilşikisinden bahsederken Avril, "Bazen annem gibi oldu, çok iyi bir arkadaşlık kurduk. Tanrı'nın onu çok iyi bir sebeple hayatıma soktuğunu düşünüyorum."

Avril, Kreviazuk ile Let Go'nun sözyazımı seanslarından farklı olarak, daha yaratıcı bir ortamda çalıştı. Bu süreçte ilk kez kendisinde varolan söz yazarlığı yeteneğini tanıdı, yeni yönlerini keşfetmiş oldu. Bunun yanısıra, bu çalışmalar sırasında çok eğlendiğini de anlatan Avril "bazen bir şey yazıp getirdiğimde, o bana 'bu beş para etmez' diyordu, aynı şeyi ben de ona yapabiliyordum. Birlikte çalışan insanların bribirlerine böyle şeyler söyleyebilmesi tuhaf bir şey ama biz bunu yapabiliyorduk. Ben düşündüğüm her şeyi ona söyleyebiliyordum ve hiçbir zaman bana kendimi aptal gibi hissettirmedi, çok rahattım" diyor. Avril aynı şekilde, albümün iki şarkısının altında imzası bulunan Evanescence'in gitaristi Ben Moody ile de çalışmalar sırasında sıkı bir dostluk kurdu.

Bu şekilde tamamen yaratıcı ortamlarda çalışılarak üretilmiş, sözleri daha derin, sound'u daha orijinal bir albümle karşımızda Avril Lavigne. İlk albümü çok sevip, ikincisinde de benzer bir müzikle karşılaşacaklarını düşünenler hayal kırıklığına uğramış olabilirler ama duydukları bu yeni müzikten de hoşlandıklarına hiç şüphe yok...

Filmleri

2006 - Fast Food Nation
2006 - Over The Hedge (Seslendirme)

Ayrıca : New York Minute,Wimbledon,The Princess Diaries 2:Royal Engagement,American Wedding,Legally Blonde 2:Red,White and Blonde,Sweet home Alabama filmlerinin de müziklerini okumuştur.

gökniL_cLaire

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Geri: Avril Lavigne   Avril Lavigne EmptyC.tesi Tem. 12, 2008 12:08 am

çok seviyorum bu kızı yaa

Avril Lavigne
1 sayfadaki 1 sayfası